GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Teservis 14487298
*
nr 1448 7298
Teservis
7 delar, keramik, design: Sture G Ohlsson, Selsbo
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 14 februari 2022
kl 19:47:39
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik selsbo sture g ohlsson tekopp tekoppar teservis
-
3151 Teservis
16 delar, Gertrud Lönegren (1905-1970), Sverige. "..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:39
-
3011 Teservis
20 delar, Lomonosov, Cobalt Net, Ryssland, 8 kaffe..//
Aktuellt bud: 2.800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:58
-
3153 Teservisdelar
11 delar, 1800-tal, bland annat guldkant
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:53
*
Teservis
nr 1448 7298
Teservis
7 delar, keramik, design: Sture G Ohlsson, Selsbo
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 14 februari 2022 |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik selsbo sture g ohlsson tekopp tekoppar teservis
-
3151 Teservis
16 delar, Gertrud Lönegren (1905-1970), Sverige. "..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:39 -
3011 Teservis
20 delar, Lomonosov, Cobalt Net, Ryssland, 8 kaffe..//
Aktuellt bud: 2.800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:58 -
3153 Teservisdelar
11 delar, 1800-tal, bland annat guldkant
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:53